rok 1985
Dnia 31 maja Walne Zebranie udzieliło poparcia dotychczasowemu Zarządowi.
Na wniosek Zarządu wprowadzono doroczny konkurs na najlepiej zagospodarowaną działkę w POD „Nad Rudawą”. Celem tego konkursu było zwiększenie zaangażowania działkowiczów do pracy na rzecz Ogrodu oraz zakończenie zagospodarowywania poszczególnych działek, a tym samym przyczynienie się do podniesienia wyglądu i estetyki Pracowniczego Ogrodu. I miejsce w konkursie zdobyła działka nr 11 p.Czajów, II miejsce działka nr 10 p.Siudów, III miejsce działka nr 38 p.Mnichów. Wizytowała nasz Ogród konkursowa komisja wojewódzka. Działka nr 11 zdobyła I miejsce w Krakowie. Komisja Czynów Społecznych przygotowała poważny zakres działań na rzecz całego Pracowniczego Ogrodu Działkowego „Nad Rudawą”. Zmobilizowano do pracy większość działkowiczów, którzy dokonali sprawdzenia i naprawy całego ogrodzenia Ogrodu. Pomalowano również obie bramy wjazdowe i wszystkie skrzynki elektryczne. Zlikwidowano obok nas powstałe wysypisko śmieci (przy ulicy Pylnej), a na tym miejscu wykonano dla działkowiczów utwardzony parking.
rok 1986
Zarząd Ogrodu pozostaje bez zmian. Ze względu na stale zwiększającą się grupę osób starających się o uzyskanie ogródka działkowego, podjęto decyzję o zmianie charakteru części Ogrodu. Teren rekreacyjny przeznaczono na teren działkowy. Z tego podziału uzyskano 24 nowe ogródki działkowe. Nasz Ogród powiększył się do ilości 97 działek obejmujących obszar 2,2 ha upraw działkowych. W konkursie na najpiękniejszą działkę POD, 1. miejsce zajęła działka nr 11 p.Czajów, 2. miejsce działka nr 10 p.Siudów i 3. miejsce działka nr 38 p.Mnichów. W lipcu wizytowała nasze działki konkursowa Komisja Wojewódzka PZD. Działka nr 10 zdobyła w tym konkursie 3. miejsce wśród najpiękniejszych działek w Województwie Krakowskim. We wrześniu zorganizowano spotkanie działkowiczów z okazji Dnia Działkowca. Przy ognisku pieczono kiełbaski oraz wręczono dyplomy dla wyróżnionych użytkowników działek.
rok 1987
W dalszym ciągu Zarząd Ogrodu pozostaje bez zmian.W związku z zakończoną budową bram wjazdowych wprowadzono obowiązek zamykania ich po godzinie 18 tej przez każdego wychodzącego działkowicza. Ukończono już większość altan, domków działkowych. W konkursie na najpiękniejszą działkę w naszym POD, I miejsce zajęła działka nr 11 p.Czajów, II miejsce – działka nr 10 p.Siudów, III miejsce działka nr 33 p.Mejerów. W tym roku Ogród „Nad Rudawą” wizytowała Wojewódzka Komisja konkursowa. Po przeglądzie działka nr 11 zdobyła I miejsce w województwie krakowskim.
rok 1988
30 maja Walne Zebranie udziela absolutorium dotychczasowemu Zarządowi. Zarząd POD udzielił zgody na ustawienie stalowych konstrukcji małych szklarni. Pierwsze szklarnie postawiono na działkach nr 6 i nr 14. Później powstały następne szklarenki. W dorocznym konkursie na najłdniejszą działkę, ogłoszono wyniki: I miejsce działka nr 10 p.Siudów, II miejsce działka nr 33 p.Mnichów. III miejsce działka nr 38 p.Mejerów. Tradycyjnie we wrześniu nasi działkowicze spotkali się na dożynkowym święcie z okazji Dnia Działkowca. Było ognisko i pieczenie kiełbasek „na patyku”. Dla dzieciaków przygotowano atrakcyjne przejażdżki łodzią po stawie.
rok 1989
W dniu 31 maja Walne Zebranie powołało nowy Zarząd w składzie: Prezes Henryk Czaja oraz Zbigniew Cierpich i Adam Stryszowski. Awaria pompy głębinowej spowodowała kilkutygodniową przerwę w dostawie wody do działek. Nową pompe otrzymano z PRK-9 i woda ruszyła. Na działkach pojawiły sie w nowe odmiany malin. W naszym działkowym Ogrodzie żyją przeróżne zwierzaki. Najwięcej jest ptaków i płazów. Zimą przychodzą nawet zające. Jednak najbardziej zaprzyjaźnione z działkowiczami sa tutejsze koty. Wielu użytkowników działek przychodzi tutaj nawet w zimie aby dokarmiać całe kocie rodzinki.
rok 1990
W dniu 31 maja odbyło się Walne Zebranie. Rezygnację z funkcji Prezesa złożył Henryk Czaja. Nowym Prezesem został wybrany Władysław Pancerz.
1 lutego – bardzo przykry dzień, złodzieje ograbili 35 działek i spalili dwa domki na działkach nr 1 i nr 9. Od tego roku działkowicze zaczynają rezygnować z wielu pracochłonnych upraw warzywnych na rzecz różnego rodzaju zielonych kompozycji ogrodowych. Na działkach przybywa trawników i ciekawych roślin iglastych.
przejdź do następnej strony…z archiwum kroniki…lata 1980-2000